BZT52C9V1-13-F
| Part Number | BZT52C9V1-13-F |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | BZT52C2V0 - BZT52C51 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA |
| Tolerance | ±6% |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Series | - |
| Power - Max | 500mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOD-123 |
| Other Names | BZT52C9V1-13-FDI |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt) | 15 Ohms |
| Detailed Description | Zener Diode 9.1V 500mW ±6% Surface Mount SOD-123 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 6V |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply BZT52C9V1-13-F, use the request quote form to request BZT52C9V1-13-F pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BZT52C9V1-13-F.The price and lead time for BZT52C9V1-13-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BZT52C9V1-13-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Diodes Incorporated BZT52C9V1-13-F
- BZT52C9V1-13-F data sheet
- BZT52C9V1-13-F datasheet
- BZT52C9V1-13-F pdf datasheet
- Download BZT52C9V1-13-F datasheet
- BZT52C9V1-13-F image
- BZT52C9V1-13-F part
- Diodes Incorporated BZT52C9V1-13-F
- Diodes Inc BZT52C9V1-13-F
- Pericom Semiconductor BZT52C9V1-13-F
- Zetex Semiconductors (Diodes Incorporated) BZT52C9V1-13-F


