BZT52C9V1-E3-08
BZT52C9V1-E3-08
Buy with confidence from Brilltron.com
BZT52C9V1-E3-08 is warrantied and traceable.
Part Number BZT52C9V1-E3-08
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Datasheets BZT52 Series
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1V
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-123
Series Automotive, AEC-Q101
Power - Max 410mW
Packaging Tape & Reel (TR)
Package / Case SOD-123
Other Names BZT52C9V1-E3-08-ND
BZT52C9V1-E3-08GITR
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time 49 Weeks
Impedance (Max) (Zzt) 4.8 Ohms
Detailed Description Zener Diode 9.1V 410mW ±5% Surface Mount SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100nA @ 7V